SUPER LEAGUE LIVE ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ KAI ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ BET or NO?
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ LINK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΓΚ :ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΑΣΗ ΚΙΟΛΑΣ!!

Η Πόρτο νίκησε 2-1 τη Σεβίλη στο "Σάντσεθ Πιθχουάν" και πήρε προβάδισμα για την πρόκριση στους "16" του Europa League. Οι "δράκοι" προηγήθηκαν στο 58' με τον Ρολάντο, οι Ισπανοί ισοφάρισαν με τον Κανουτέ στο 66' και το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Γκουαρίν στο 85'.
Θετικό αποτέλεσμα πήρε και η τέταρτη εκπρόσωπος της Πορτογαλίας στο θεσμό, η Σπόρτινγκ, που αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τους Ρέιντζερς στη Γλασκόβη χάρη σε γκολ του Φερνάντες στο 89'. Ισόπαλες 2-2 αναδείχθηκαν Λιλ και Αϊντχόφεν, με τους Γάλλους να παίρνουν προβάδισμα δύο τερμάτων και την PSV να "απαντά" με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο.Λίβερπουλ έμεινε στο 0-0 με τη Σπάρτα στην Πράγα, με τον Σωτήρη Κυργιάκο να αγωνίζεται σε όλο το 90λεπτο και θα χρειαστεί μεγάλη προσοχή στη ρεβάνς του "Άνφιλντ", ενώ τα δύο πιο αμφίρροπα ματς ήταν οι δύο ελβετο-ρωσικές "μονομαχίες".Στη Βέρνη, η Ζενίτ προηγήθηκε, αλλά γνώρισε την ήττα με 2-1 από τη Γιουνγκ Μπόις με γκολ στις καθυστερήσεις κι ενώ η ομάδα της Αγίας Πετρούπολης αγωνιζόταν με αριθμητικό μειονέκτημα στο τελευταίο 20λεπτο. Στη Βασιλεία αντίθετα, το ημίχρονο έκλεισε 2-0 υπέρ της ομώνυμης ομάδας, αλλά αυτή που πανηγύρισε ήταν η Σπαρτάκ Μόσχας, που νίκησε 3-2 με μία εντυπωσιακή ανατροπή και τρία γκολ στο τελευταίο ημίωρο της αναμέτρησης.