SUPER LEAGUE LIVE ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ KAI ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ BET or NO?
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ LINK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΟΛΑ ΑΝΟΙΧΤΑ

Η Ρεάλ προηγήθηκε με τον Μπενζεμά στην Γαλλία, όμως ο Γκομίς ισοφέρισε σε 1-1 και έδωσε ελπίδες στην Λιόν. Οι δύο ομάδες έτσι, θα λύσουν τις διαφορές τους στον επαναληπτικό που θα γίνει στην Μαδρίτη, για να ξεκαθαρίσει ποια θα περάσει στην προημιτελική φάση του Champions League.Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έδειξαν να είναι εξαιρετικά διαβασμένοι. Εκλεισαν όλους τους διαδρόμους προς την εστία τους και είναι χαρακτηριστικό ότι δεν επέτρεψαν στα αστέρια της Ρεάλ να αναλάβουν πρωτοβουλίες. Ταυτόχρονα ο Αντεμπαγιόρ δεν μπορούσε να κάνει το γνωστό του παιχνίδι και να "σπάει" την μπάλα προς τους συμπαίκτες του, με αποτέλεσμα να μην απειληθεί καθόλου η εστία του Γιορίς.Παράλληλα η Λιόν προσπάθησε να χτυπήσει στις αντεπιθέσεις και θα το είχε καταφέρει αν ο Γκομίς ήταν πιο ψύχραιμος στην τελική προσπάθεια.
Βέβαια σε μία από αυτές, χρειάστηκε και ο Κασίγιας να δείξει τα τεράστια προσόντα του και ενώ έμοιαζε εξουδετερωμένος, να καταφέρει να πετάξει την μπάλα σε κόρνερ.Στην επανάληψη η Ρεάλ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της. Αποτέλεσμα ήταν να σφυροκοπάει την εστία του Γιορίς και μάλιστα να έχει δύο δοκάρια σε δύο λεπτό, με τους Ρονάλντο, Ράμος. Τελικά όμως, χρειάστηκε να ρίξει στο παιχνίδι ο Μουρίνιο τον Μπενζεμά, για να δει την ομάδα του να φτάνει στο γκολ.Ο Γάλλος μπήκε στο 64' και χρειάστηκε μόλις λίγα δευτερόλεπτα για να δικαιώσει τον προπονητή του και ταυτόχρονα να πικράνει την ομάδα που τον ανέδειξε. Πάντως δεν πανηγύρισε το γκολ που σημείωσε, ως σεβασμό στην πρώην ομάδα του.Κι ενώ όλα έδειχναν πως η Ρεάλ θα έπαιρνε εύκολα την νίκη, καθώς η Λιόν δεν έδειχνε ικανή να απειλήσει, ήρθε η ισοφάριση στο 83' από τον Γκομίς, στην μία και μοναδική ίσως φάση που "κοιμήθηκε" η άμυνα της Ρεάλ. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν με όλες τους τις δυνάμεις να πετύχουν την μεγάλη ανατροπή, αλλά τελικά το σκορ δεν άλλαξε και έμεινε το 1-1, που δίνει προβάδισμα στην Ρεάλ από την στιγμή που ο επαναληπτικός θα γίνει στο Μπερναμπέου