SUPER LEAGUE LIVE ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ KAI ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ BET or NO?
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ LINK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΣΤΟΥΣ 4 ΑΞΙΑ Η ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κέρδισε και στην ρεβάνς την Τσέλσι (2-1) και προκρίθηκε για μία ακόμα στην ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.Οι παίκτες του Αλεξ Φέργκιουσον είχαν τις "απαντήσεις" στα "ερωτήματα" που τους έθεσαν οι αντίπαλοί τους και κατάφεραν να ανταπεξέλθουν στην πίεση που άσκησε η ομάδα του Κάρλος Αντσελότι, με αποτέλεσμα να πάρει σχετικά εύκολα την πρόκριση για την επόμενη φάση.Στο ξεκίνημα του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αιφνιδιάσουν, προκειμένου να ισοφαρίσουν γρήγορα το σκορ του πρώτου ματς. Εχοντας τον Μαλουντά σε μεγάλη βραδιά, δημιούργησαν και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες, χωρίς τελικά να καταφέρουν τον στόχο τους.Κόντρα στην εξέλιξη του αγώνα, η Γιουνάιτεντ κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο σκορ, πριν οι δύο ομάδες πάνε στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα. Στην επανάληψη πάλι η Τσέλσι ήταν καλύτερη, όμως για να φτάσει στην ισοφάριση χρειάστηκε να μείνει με... δέκα παίκτες, λόγω της αποβολής του Ραμίρες.Σε ένα λεπτό όμως, κρίθηκαν τα πάντα. Ο Ντρογκμπά ισοφάρισε και έδωσε ελπίδες στην ομάδα του, όμως ο Παρκ αμέσως έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους και τελείωσε την υπόθεση πρόκριση στην ημιτελική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ.