SUPER LEAGUE LIVE ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ KAI ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ BET or NO?
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ LINK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΠΕΤΑΞΕ ΤΗΝ ΚΟΥΠΑ Η ΝΑΠΟΛΙ

Η Νάπολι έχασε 2-1 από την Ουντινέζε μετά από 12 αγώνες στο γήπεδό της και είδε το όνειρο του τίτλου να απομακρύνεται. Η ομάδα του Φραντσέσκο Γκουιντολίν επέστρεψε στις νίκες και μείωσε στον ένα βαθμό τη διαφορά της από τη Λάτσιο και την τέταρτη θέση, ενώ οι "παρτενοπέι" έμειναν στο -6 από την πρωτοπόρο Μίλαν, την προηγούμενη ομάδα που είχε περάσει νικηφόρα από το "Σαν Πάολο".Τι κι αν απουσίαζαν οι Ντι Νατάλε και Σάντσες, που έχουν πετύχει τα 38 από τα 59 (με τα σημερινά) γκολ της Ουντινέζε στις 33 πρώτες αγωνιστικές της Σέριε Α; Οι "φριουλάνι" βρήκαν τον τρόπο να πάρουν τους τρεις βαθμούς σε μια από τις πιο δύσκολες έδρες της Σέριε Α, με τον Ινλέρ να ανοίγει το σκορ στο 55' και τον Ντένις έξι λεπτά αργότερα να πετυχαίνει το 2-0, σκοράροντας εις βάρος της πρώην ομάδας του.Ένας άλλος παίκτης που έχει φορέσει τη φανέλα της Νάπολι, ο Μαουρίτσιο Ντομίτσι, έκανε πέναλτι στον Λουκαρέλι και αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στο 87', δίνοντας στους γηπεδούχους το δικαίωμα να μπουν και πάλι στο παιχνίδι. Ο Καβάνι, ωστόσο, δεν κατάφερε να μετατρέψει σε γκολ την εσχάτη των ποινών, με τον Μασκάρα να μειώνει στο τελικό 2-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν όλα πια είχαν κριθεί.