SUPER LEAGUE LIVE ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ KAI ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ BET or NO?
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ LINK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΗΤΑΝ ΑΝΩΤΕΡΗ Η ΣΙΤΙ

Με το ξεκίνημα του αγώνα, οι γηπεδούχοι έδειξαν τις άγριες διαθέσεις τους. Πίεσαν ψηλά την άμυνα του Αρη και προσπάθησαν για το γρήγορο γκολ. Τελικά πέτυχαν δύο, με τον ίδιο παίκτη. Τον Τζέκο, ο οποίος σκόραρε στο 7' και το 12' και ουσιαστικά έδωσε στην ομάδα του το τεράστιο προβάδισμα για την πρόκριση.Όπως είναι φυσικό οι παίκτες του Αρη έδειξαν να αιφνιδιάζονται και μέχρι να συνέλθουν είχε σχεδόν τελειώσει το ημίχρονο. Προσπάθησαν βέβαια να διορθώσουν κάποια πράγματα, όμως δεν τα κατάφεραν, με αποτέλεσμα να μην αλλάξει τίποτα μέχρι την λήξη του πρώτου μέρους.Στην επανάληψη, στο ξεκίνημά της και μέχρι την συμπλήρωση της πρώτης ώρας του αγώνα, ο Αρης έδειξε την διάθεση να πιέσει τα καρέ της Σίτι προκειμένου να πετύχει το γκολ. Είχε την κατοχή της μπάλας και έλεγξε τον ρυθμό, όμως δεν μπόρεσε να απειλήσει ουσιαστικά τα αντίπαλα καρέ. Το παιχνίδι τελείωσε ουσιαστικά μόλις ο Γιάγια Τουρέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για τρίτη φορά και διαμόρφωσε το τελικό 3-0.