SUPER LEAGUE LIVE ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ KAI ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ BET or NO?
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ LINK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΕΠΕΣΕ ΣΤΟΥΣ 5 ΒΑΘΜΟΥΣ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΡΕΑΛ

Η Μπαρτσελόνα αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με τη Σεβίλη και η διαφορά της από τη Ρεάλ πήγε στους 5 βαθμούς.Σε ένα "γεμάτο" παιχνίδι στο "Σάντσεθ Πιθχουάν" και με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα ημίχρονο, οι "μπλαουγκράνα" κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος, όταν και πήραν το προβάδισμα με γκολ του Μπόγιαν (ο οποίος αντικατέστησε υποχρεωτικά τον Πέδρο στο 13') στο 29ο λεπτό μετά από συνδυασμό των Ινιέστα, Άλβες.Στο 41' ο Μέσι με κεφαλιά τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Χάβι Βάρας, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Αργεντίνος άσος με απευθείας εκτέλεση φάουλ ανάγκασε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων σε μία εντυπωσιακή απόκρουση. Οι δύο αυτές χαμένες ευκαιρίες έπαιξαν το ρόλο τους στο ματς, καθώς η εικόνα της αναμέτρησης άλλαξε σε κάποιο βαθμό στο δεύτερο ημίχρονο.Η ομάδα του Γκρεγκόριο Μανθάνο έφτασε στην ισοφάριση στο 49' με κοντινή κεφαλιά του Χέσους Νάβας μετά από σέντρα του Νεγρέδο και είχε δύο καλές ευκαιρίες με τους Νεγρέδο και Κανουτέ στο 52' και το 79' να "γυρίσει" το παιχνίδι.Αυτή που "άγγιξε", ωστόσο, τους 3 βαθμούς ήταν η Μπαρτσελόνα, που αύξησε την πίεση της στο τελευταίο 10λεπτο με... μοιραίο τον Αντρές Ινιέστα. Ο διεθνής μέσος σημάδεψε, όπως ο Μέσι στο πρώτο ημίχρονο, το οριζόντιο δοκάρι με σουτ στο 85', ενώ στο 89' ο Μέντελ απέκρουσε δικό του σουτ πάνω στη γραμμή της εστίας της Σεβίλης.