SUPER LEAGUE LIVE ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ KAI ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ BET or NO?
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ LINK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΕΛΠΙΖΕΙ Η ΝΑΠΟΛΙ ΑΚΟΜΑ

Η Νάπολι "γύρισε" το ματς με την Πάρμα, νίκησε 3-1 και μείωσε τη διαφορά της από τη Μίλαν στους 6 βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι, που παλεύουν για την αποφυγή του υποβιβασμού, πήραν το προβάδισμα στο 29' με τον Παλαντίνο και το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, ωστόσο, οι "παρτενοπέι" παρουσιάστηκαν κυριολεκτικά μεταμορφωμένοι, φτάνοντας στην ανατροπή και τη νίκη.Ο Χάμσικ ισοφάρισε στο 52' και ο Λαβέτσι στο 58' έβαλε τη Νάπολι στη θέση του οδηγού, με το ματς να κρίνεται σε μεγάλο βαθμό στο αμέσως επόμενο λεπτό, όταν αποβλήθηκε ο Γκαλόπα για την Πάρμα. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε ο Μάτζιο στο 87'.
Η Νάπολι εκμεταλλεύτηκε την απώλεια βαθμών της Μίλαν, αλλά και της Ίντερ και μείωσε τη διαφορά της από την κορυφή στους 6 βαθμούς, με 9 αγωνιστικές να απομένουν για το φινάλε της Σέριε Α.