SUPER LEAGUE LIVE ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΕΣ
ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ KAI ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ BET or NO?
ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ LINK ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.

ΚΑΤΑΙΓΙΔΑ Η ΒΑΛΕΝΘΙΑ ΣΚΟΡΠΙΣΕ ΤΗ ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ

Η Βαλένθια συνέτριψε με 5-0 τη Βιγιαρεάλ στο "Μεστάγια" και "αγκάλιασε" την τρίτη θέση της Πριμέρα Ντιβισιόν. Οι "νυχτερίδες" έπιασαν εξαιρετική απόδοση στο τοπικό ντέρμπι με το "κίτρινο υποβρύχιο", παίρνοντας το προβάδισμα από το ημίχρονο και πετυχαίνοντας ακόμη τέσσερα γκολ στην επανάληψη.Δύο τέρματα πέτυχε ο σκόρερ της ομάδας, Ρομπέρτο Σολδάδο, ο οποίος άνοιξε το σκορ στο 14' και το έκλεισε στι 76', αλλά και ο Χουάν Μάτα (56', 73'), ενώ δίχτυα βρήκε και ο Έβερ Μπανέγα στο 62'. Επτά αγωνιστικές πριν το φινάλε, η Βαλένθια ξέφυγε με τον πλέον εντυπωσιακό τρόπο με 6 βαθμούς από την αντίπαλό της και έκανε σημαντικό βήμα για την κατάληψη της τρίτης θέσης, που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Champions League.